Település:
Vas megye, Vasvár


Mocorgó Bölcsőde


A város önkormányzata a családban nevelkedő kisgyermekek számára, a családi nevelést segítve, gyermekek nappali felügyeletét, szakszerű gondozását, nevelését bölcsődében biztosítja.

Vasvár város önkormányzata a családban nevelkedő kisgyermekek számára, a családi nevelést segítve, gyermekek nappali felügyeletét, szakszerű gondozását–nevelését bölcsődében biztosítja.
A Vasvári Ficánkoló Óvoda és Mocorgó Bölcsőde saját nevelési-gondozási Szakmai Program szerint végzi tevékenységét, amely összhangban áll, „A bölcsődei nevelés-gondozás országos alapprogramjával.”
2018. szeptember 1-től működtetjük bölcsődénket, mely többcélú óvoda és bölcsőde.
Munkánkkal elősegítjük az édesanyák munkába állását, a család és a munka összehangolását. Bölcsődénk pótolhatatlan szerepet tölt be a kicsik szocializációjában, a sajátos nevelési igényű gyermekek ellátásában, a gyermekszegénység csökkentésében és a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek esélyeinek növelésében, az intézménybe járó kisgyermekek testi-, értelmi-, érzelmi- fejlődésének elősegítésében.
A bölcsőde két csoporttal, 26 férőhellyel működik. A dolgozói létszám jelenleg 5 fő.
Az épület korszerű, újonnan kialakított, szép környezetben található.
A ránk bízott gyermekeket szakszerű nevelésben – gondozásban részesítjük.
A bölcsőde létrehozásával azoknak a kisgyermekes szülőknek szeretnénk az igényeit kielégíteni, akik gyermekeiket bölcsődékben kívánják elhelyezni, akiknek szükségük van arra, hogy napközben mások gondoskodjanak gyermekeikről, elsődlegesen a dolgozó, hivatásukat gyakorló szülők a GYES mellett munkát vállaló, gyermeküket egyedül nevelő, a tanuló szülők, valamint egyéb szociális indok hátrányos helyzet alapján.
Szeretnénk a szülőkkel együtt szolgálni azt a célt, hogy gyermekeik zavartalanul, testileg - lelkileg kiegyensúlyozottan fejlődjenek mindenki örömére.
Bölcsődénk a gyermekjóléti alapellátás része, a családban nevelkedő - 20 hetes - 3 éves korú - gyermekek napközbeni ellátását szakszerű nevelését és gondozását végző intézmény. Ha a gyermek a 3. évét betöltötte a bölcsődei nevelési és gondozási év végéig maradhat a bölcsődében. Amennyiben még nem érett az óvodai nevelésre a negyedik életévének betöltését követő augusztus 31-ig tovább nevelhető, gondozható a bölcsődében.
A bölcsőde végezheti a sajátos nevelési igényű gyermekek gondozását a gyermek 6 éves koráig.
A feladatunk, hogy a szülők számára megfelelő színvonalú szolgáltatásokat nyújtsunk gyermekeink nevelése-gondozása érdekében, biztosítsuk az intézmények közti átlépést, intézményeink fenntarthatóságát. Ezzel azonban nem csak a meglévő gyereklétszám megtarthatóságára törekszünk, hanem létszámának növelésére is.
Nagyon fontos a nevelési-oktatási intézmények egymásra épülése, valamennyi szint biztosíthatósága és igénybevétele a családok szempontjából.

Bölcsődénk pedagógiai hitvallása:
• Biztonságérzetet nyújtó, érzelem-gazdag környezet kialakítása, melyben a gyermek saját képességei szerint fejlődhet, megízlelheti az önfeledt aktív játék örömét, mely képessé teszi a későbbi élet során a kreatív tovább fejlődésre, élmény és fantázia világa gazdagodhat, és kialakulhat az esztétikum iránti érzékenysége.
• A bölcsődei nevelésben nagyon fontos a személyre szóló bánásmód, mely a gyermekek egyéni sajátosságához és igényeihez igazodó nevelést és gondozást jelenti.
Arra törekszünk, hogy a gondjainkra bízott gyermekekből a körül ölelő világra nyitott, érdeklődő, fogékony, önállóan gondolkodni tudó emberek váljanak. Ezen tulajdonságok megszerzése közben sajátíthatják el a társadalmi együttélés alapvető szabályait, mely a későbbiekben segíti a társadalomba való beilleszkedésüket. Az élet első éveiben ezt csak az egyéni fejlődési ütemükhöz igazodó fejlesztéssel lehet elérni.

A bölcsődei nevelés- gondozás célja:
A gyermek testi-lelki szükségleteinek kielégítése, személyiségfejlődésének elősegítése, mely a tevékenységek által és a tevékenységeken keresztül történik.
A hátrányos helyzetű, a szegény és a periférián élő családok gyermekei esetében a hátrányoknak és következményeiknek enyhítésére törekvés, szükség esetén más intézményekkel, szervezetekkel, szakemberekkel együttműködve. A valamilyen kisebbséghez tartozó gyermekek esetében fontos a nemzetiségi/etnikai hovatartozás tiszteletben tartása, az identitástudat kialakulásának segítése. Mindezek segítik az egyenlő esélyekhez jutást, a társadalmi beilleszkedést.
A nevelés, mint „tudatos értékválasztás” a gondozási és nevelési helyzetekbe beépített tevékenységek által valósítható meg, hiszen a gyermek állandó tevékenykedés közben fejlődik. A bölcsődei nevelés célja még, hogy a kisgyermekek elsajátítsák azokat a készségeket, képességeket, amelyek segítik őket abban, hogy hatékonyan és kiegyensúlyozottan viselkedjenek saját kulturális környezetükben, sikeresen alkalmazkodjanak annak változásaihoz. A bölcsődei nevelés mindezt olyan szemlélettel és módszerekkel teszi, amelyek segítik a családi nevelés elsődlegességének tiszteletét.
A bölcsődei nevelés további célja, hogy a koragyermekkori intervenció szemléletének széles körű értelmezésével összhangban minden kisgyermekre és családjára kiterjedő prevenciós tevékenységet folytasson. A bölcsődei ellátást nyújtó intézmény, szolgáltató családbarát intézményként, szolgáltatásként hozzájárul a családok életminőségének javításához, a szülők munkavállalási esélyeinek növeléséhez.

A bölcsődei nevelés – gondozás alapelvei:
•    A család rendszerszemléletű megközelítése
•    A koragyermekkori intervenciós szemlélet befogadása
•    A családi nevelés elsődleges tisztelete
•    A kisgyermeki személyiség tisztelete
•    A kisgyermeknevelő személyiségének meghatározó szerepe
•    A biztonság és a stabilitás megteremtése
•    Fokozatosság megvalósítása
•    Egyéni bánásmód érvényesítése
•    Gondozási helyzetek kiemelt jelentősége
•    A gyermeki kompetenciakésztetés támogatása

Cím:  Béke u. 11.

Telefon: 06 94/370-226

 

 

 

 

 

 

Helyi látnivalók

További helyi látnivalók »

 

 

Helyi szolgáltatók

További helyi szolgáltatók »